Od utorka, 23. travnja do četvrtka 25. travnja općinski načelnik Ivan Sabolić sudjelovao je na 2. sastanku “EU Briefing Training” u sklopu projekta EU on the doorstep. Mjesto održavanja sastanka je Zlotorya, Poljska.

Radi se o projektu koji je prijavljen preko programa Europa za građane, poglavlje Mreža građana, a ukupni iznos sredstava koji je dodijelila Europska unija je 150.000 eura. U programu je 12 partnera, JLS i nevladinih organizacija, koje će održati ukupno 6 susreta i to u Portugalu, Poljskoj, Grčkoj, Latviji, Srbiji i Makedoniji.

Cilj programa je potaknuti mlade na aktivizam, te njih oblikovati kao volontere. Glavna ciljana skupina u projektu su mladi. Drugi dio programa odnosi se na praćenje izbora za Europski parlament, te poticanje ljudi za izlazak na birališta, pogotovo mladih.

Idući sastanak je planiran u mjestu  Grčkoj (Trikala) , gdje će se raspravljati o rezultatima ostvarenim na izborima za Europski parlament.

Sve troškove nastale prilikom putovanja i boravka u Poljskoj platila je Europska unija.

 

Comments are disabled.