U nedjelju 14. svibnja održana je 19. Županijska smotra izvornog folklora pod pokroviteljstvom Koprivničko-križevačke županije. Organizator je Zajednica kulturno-umjetničkih udruga, dok su domaćinstvo preuzeli članovi KUD-a ˝Grgur Karlovčan˝ iz Kalinovca. U programu je sudjelovalo 15 kulturno-umjetničkih društava iz cijele županije čije je nastupe ocjenjivala tročlana komisija prof. etnologije Goran Ivan Matoš, prof. Dražen Varga i prof. etnologije Vesna Peršić Kovač. Odlukom prosudbene komisije županiju će na određenim manifestacijama predstavljati KUD ˝Tomislav˝- Sveti Ivan Žabno, KUD ˝Fran Galović˝- Peteranec i Udruga ˝Prekodravski zvon˝- Gola. Na ovoj smotri sudjelovali su i gosti iz Osječko-baranjske županije,članovi KUD-a ˝Sloga˝ iz Satnice Đakovačke koji su prikazali dio bogate kulturne baštine Đakovštine. Općinu Legrad predstavio je KUD ˝Zrin˝ Legrad sa izvorno legradskom koreografijom ˝Te legradske podojale˝ - scenski prikaz postavila dr.Nada Šešić, voditelj plesa Suzana Dimač, glazbeni voditelj Robert Rožman te garderobijerka Viktorija Horvat. Scena prikazuje podojale koje su se odlučile okupati na obali rijeke Drave, zatim su i zaplesale u društvu muških koji su im se naknadno pridružili. Na kraju se zaplesao poznati čardaš, kojeg su otpjevali na mađarskom jeziku.

Comments are disabled.