U subotu, 28. travanja 2018. godine održana je 20. Smotra izvornog folklora KKŽ. Domaćin je bio KUD Zrin Legrad, a na Smotri je nastupilo 17 društva iz županije.

Na početku smotre održan je mimohod, a pozdravne riječi uputila je predsjednica Zajednice kuluturno umjetničkih društava dr. Nada Šešić. Smotru je otvorio općinski načelnik Ivan Sabolić.

Nakon nastupa održan je okrugli stol te su proglašeni pobjednici. Stručni žiri je na okruglom stolu odlučio da će županiju na državnoj smotri u Sisku predstavljati KUD Ždala. Druga najbolja grupa je bio KUD Zrin Legrad koji će biti sudionik Vinkovačkih jeseni, dok Kalinovac ide na Đakovačke vezove. Jako su zadovoljni viđenim, nemaju nikakve velike primjedbe. Ponosni su što se u našoj županiji tradicija prenosi i čuva na zavidnoj razini.

Comments are disabled.