U petak, 27. siječnja, učenici „Ekići“, organizirali su treću po redu Noć muzeja u „Legradskoj hiži“.

Zavičajna zbirka bila je otvorena za posjetitelje od 18.00 do 22.00 sata. Prostor je bio grijan tako da je posjetiteljima bilo ugodno, a roditelji „Ekića“ potrudili su se da se na stolu nađu delicije koje su posjetiteljima upotpunile ugođaj povratka u prošla vremena.

Uz domaće legradske suhomesnate proizvode, na stolu su se našli  kolači i štrukli, a posjetitelji su se mogli zagrijati kuhanim vinom i  degustirati  legradske likere dok je za djecu uz zalogajčiće bio pripremljen sok.

Kako je tema ovogodišnje Noći muzeja bila glazba, posjetitelji su mogli uživati u zvucima skladbi hrvatskih skladatelja kroz povijest.

Ove godine odaziv posjetitelja bio je i više nego dobar. Zavičajnu zbirku posjetili su i njome se oduševili mnogi legrađani koji je još nisu stigli vidjeti, mnogi koji su je posjetili već više puta ali i neki posjetitelji iz drugih mjesta.

Neki su opet sa sobom donijeli i eksponat koji su poželjeli darovati legradskoj zbirci.

Da bi sve bilo kako treba, pobrinuli su se roditelji koji nam uvijek svesrdno i nesebično pomažu.

Najljepše i najtoplije zahvaljujemo obiteljima Habek, Šenji, Sataić i Kolaš koji su uvijek uz nas.

Comments are disabled.