U četvrtak, 11. siječnja 2018. godine učitelji bratskih osnovnih škola iz Legrada i Zakanya (Mađarska) posjetili su glavni grad Mađarske Budimpeštu. Izlet je nagrada učitelja od strane Općine Legrad i partnerskih općina iz Mađarske čija djeca pohađaju školu u Zakanyu kao nagrada za dobiveni Eu projekat "JOLLIZ."

Učitelji su najprije posjetili zgradu mađarskog parlamenta - treću najveću zgradu zastupničkog doma u svijetu. Tamo su njih dočekali ljubazni domaćini, koji su njih proveli kroz zgradu. Nakon toga slijedio je ručak i kratki obilazak grada. U poslijepodnevnim satima posjećena je manifestacija Cirkus Festival Budapest, gdje su učitelji uživali u cirkuskim akrobacijama iz cijelog svijeta. Zadovoljni učitelji vratili su se kući u kasnim večernjim satima, napunjenih baterija za novo polugodište i drugi dio provođenja projekta.

Na kraju je dogovoreno da će se uzvratni posjet Zagrebu biti tokom uskršnjih praznika.

 

Comments are disabled.