U subotu 22. srpnja održana je utrka "Dabrov pot" na kojoj je sudjelovalo 170 trkača u utrkama Veliki i Mali dabar na Halasz Csardi u Legradu. Organizator događaja je NK Graničar Legrad i inicijatorica Viktorija Horvat. Održana je i dječja utrka na kojoj je sudjelovalo 112 natjecatelja. Udruga Latica svake godine, pa tako i ove dolazi i sudjeluje u natjecanju, što veseli i nas i članove udruge. Općina Legrad je osigurala besplatnu vožnju solarnim čamcem do ušća tijekom cijelog dana. Iz godine u godinu možemo se pohvaliti sve većim brojem natjecatelja, te je u cilju podržati ovaj vid rekreacije gdje natjecatelji mogu uživati u jednoj od predivnih staza uz samu rijeku Dravu. Prirodne ljepote našeg kraja su neusporedive, a potencijal djelomično iskorišten. Sport, zdrav život i ljubav prema prirodi može se spojiti i sa turizmom što je za nas zamisao koju moramo njegovati i razvijati. Uspješnost "Dabrovog pota" leži u suradnji organizacija civilnog društva s područja Općine Legrad i njihovih članova koji volonterski obavljaju poslove pripreme i organizacije popratnih sadržaja.

 

Comments are disabled.