Kako se osloboditi straha od odlaska liječniku pomogla nam je ona prva osoba koja nam se nasmije u ambulanti i strah je već puno manji. Upravo nam je o svom poslu Viktorova mama, Paula Holcman, uvijek vedrog duha i vječnog osmjeha objasnila neke stvari i postupke kojih su neki bespotrebno bojali. Kako su nam vrtić poharale vodene kozice, a potom i razne viroze oformili smo centar liječnika i u goste pozvali mamu Paulu koja nas je podsjetila na važnosti očuvanja zdravlja kako ipak ne bi morali često kod liječnika. Kako i čime se vadi krv, mjeri tlak, mjeri razina šećera u krvi saznali smo na licu mjesta, upoznali smo i ˝little anne˝, te naučili kako pružiti prvu pomoć nekome tko je u nesvjesti, a kasnije smo se družili te u igri upoznali i neku opremu i materijal s kojim medicinske sestre rade svaki dan. Paula nam je poželjela da budemo svi zajedno zdravi, sretni i veseli, a mi njoj što manje pacijenata i da ju susrećemo ipak češće na dječjem igralištu gdje provodi vrijeme s Viktorom, nego u ambulanti Hitne medicinske pomoći.

Comments are disabled.