Dana 13. prosinca Dječji vrtić Dabrić posjetili su studenti iz Finske koji su na razmjeni studenata u Hrvatskoj, te na stručnoj praksi u Evangeličkoj crkvi u Kutini i Legradu. Posjetu su organizirale ravnateljica vrtića Ivana Oreški  i župnica Evangeličke crkve u Legradu, Davorka Horvat.

Vrlo simpatični i ljubazni studenti pričali su o svojoj zemlji i našalili se kako su pomoćnici nama dobro znanog Djeda Mraza, kojeg svi željno očekujemo ovih dana.

Kako su naučili tek nekoliko riječi na hrvatskom jeziku, a mi ne znamo finski, komunicirali smo na engleskom jeziku, a razgovor nam je prevodila župnica Davorka.

Druženje smo nastavili slušajući finske božićne pjesme, potom nekoliko na engleskom jeziku, a na kaju smo svi zajedno zapjevali i na hrvatskom. Naši dragi gosti počastili su nas božićnim slasticama, a mi smo njih darovali božićnom čestitkom. (I. Oreški)

Comments are disabled.