Od početka studenog 2017. godine u Stomatološkoj ordinaciji Danijele Glavosek Kovačić, dr.dent.med., Knjižnica i čitaonica ˝Fran Galović˝ Koprivnica otvorila je Malu knjižnicu.

Tom su prigodom vrtićanci posjetili stomatologinju, te u njenoj čekaonici porazgovarali s novinarkom HRT–a o važnosti čitanja.

S obzirom da djeca žive u maloj sredini, i knjižnica im nije dostupna u svakom trenu, kao djeci u gradu, ovo je još jedan oblik poticanja rane pismenosti djece u ruralnim područjima naše županije. Cilj ovog projekta je poticanje čitanja djeci od najranije dobi, a ciljna skupina su upravo naša djeca, njihovi roditelji i drugi članovi obitelji.

Pokretanjem Male knjižnice u Stomatološkoj ordinaciji slikovnice će učiniti djeci boravak kod stomatologa ugodnijim, a i na taj će se način opustiti prilikom čekanja na pregled.

Comments are disabled.