Ove godine najmlađi su otvorili Dane općine Legrad. Prilikom otvaranja Dana općine, u srijedu. prvu priredbu održala su djeca iz DV Dabrić Legrad, kojima je ujedno priredba bila prilika da se oproste od kolega koji najesen kreću u školu. U četvrtak su ekolozi naučili djecu u vrtiću razvrstavati otpad.  Drugi dan posvećen je djeci iz Osnovne škole Legrad. Ekolozi, su također i niže razrede naučili razvrstavati otpad, a nakon toga uslijedila je kulturno - turistička manifestacija Kam nek v Legrad? Priredbu su započeli učenici osnovne škole, izvedbom predstave Dravske vile, po slikovnici gospođe Branke Habek. Nakon toga, svoj projekt iz građanskog odgoja, predstavili su učenici Ekići. S projektom odlaze na državnu smotru. Na kraju je prof. Marija Sabolić održala predavanje o Tradicionalnim vjerovanjima u Podravini, povodom iste izložbe u Etnografskom muzeju.

Proslava se nastavlja susretom OŠ Legrad i OŠ Nikola Zrinski iz Zakanya (R. Mađarska). Petak navečer rezervirana je za svečanu sjednicu Općinskog vijeća Općine Legrad.

Comments are disabled.