Tokom ljeta i jeseni intenzivno se radilo na obnovi Društvenog doma u Legradu. Nakon izrade troškovnika i provedbe javne nabave potpisan je ugovor za radove s tvrtkom Mod d.o.o. iz Koprivnice. U sklopu obnove zamijenjen je strop (brodski pod u armstrong ploče), zamijenjene električne instalacije, postavljena nova rasvjeta i napravljena stropna izolacija, te su zamijenjeni zastori i pogoni zastora. Također detaljno je uređena i audio soba, a tvrtka Metal mont iz Legrada postavila je inox stupove za zastave.

Radovi su trajali nekoliko mjeseci (prekinuti su bili u kolovozu zbog EU piknika), a ukupna vrijednost radova iznosila je 513.758,31 kuna. Također, projekt je prijavljen na Program održivog razvoja lokalne zajednice pri Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova EU, a prema odluci Općini Legrad za taj projekt je odobreno 150.000 kuna.

U slijedećoj godini planiran je nastavak obnove, gdje bi se trebao zamijeniti sustav grijanja, zamijeniti pod i obnoviti zidovi.

 

Comments are disabled.