Nakon trodnevnog programa završili su dani općine Legrad. U petak je održana poučna šetnja "Putevima dabra," koju je organizirala Ekološka udruga Legrad, a sudjelovali su učenici nižih razreda OŠ Legrad. Učenici viših razreda izradili su povijesnu kronologiju mjesta Legrad, povodom 630. godina od prvog spomena imena Legrad. Mališani iz DV Dabrić, izradili su čestitku Legradu, te otvorili izložbu "Malo srce za Veliki Pažut." U petak je odigran 2.krug nogometnog turnira u Zablatju. Udarnik je rezultatom 3:1 pobijedio Mladost 1931 iz Malog Otoka te time osvojio turnir. Subota je započela tradicionalnim ribolovnim natjecanjem "Leskov prut" na jezeru Šloprog u organizaciji ŠRK Smuđ Legrad. Sudjelovalo je 14 natjecatelja. Proslava se nastavila gastro ponudom udruga Općine Legrad. ŠRK Smuđ je pekla ribe na legradski način, LU Kuna je pripremala lovački paprikaš, a Udruge žena iz Legrada, Kutnjak-Antolovca, Zablatja i Selnice Podravske predstavile su svoje rukotvorine i kolače. U sklopu prezentacije gastro ponude, održane su Igre žena u spremanju jela. Navečer su članovi VZO Legrad u Selnici Podravskoj održali vatrogasni tehnički zbor. U 20,00 sati započeo je kulturno  - umjetnički program u Legradskom domu.

U nedjelju, je na blagadan Presvetog Trojstva, u župnoj crkvi održana Sveta misa. U 13,00 sati otvoren je vodovod na Šoderici. Svečano ga je otvorio župan Koprivničko-križevačke županije gosp. Darko Koren. U 14,00 sati održana je svečana sjednica Općinskog vijeća, uz goste i uzvanike. Sjednicu je otvorila predsjednica vijeća gđa. Snježana Kuzmić, a izvješće o radu je podnio općinski načelnik Ivan Sabolić. Pozdravne riječi uputili su župan Darko Koren, te zamjenik gradonačelnice grada Koprivnice Mišel Jakšić. Nakon sjednice održan je svečani ručak i  druženje gostiju. Navečer je održana revijalna utakmica pobjednika turnira Udranika iz Zablatja i Graničara iz Legrada na stadionu Fizeš. Pobjedio je Graničar iz Legrada rezultatom 4:0.  Svih sudionicima i sponzorima dana Općine Legrad uručene su zahvalnice. Dani Općine svečano su zatvoreni u nedjelju u 20.00 sati.

 

 

 

Comments are disabled.