U  srijedu, 22. studenog 2017. godine izvršena je primopredaja radova na projektu "Krajobrazno uređenje parka u Velikom Otoku." Radi se o projektu kojemu je cilj bilo uređenje javnih površina u Velikom Otoku na tri čestice. Projekt je uključivao rušenje i krčenje starog i zapuštenog drveća i grmlja, sadnju novog, te postavljanje dječjeg igrališta, koševa i klupa. Jedan dio projekta prvodio se na području oko vatrogasnog doma, dok je drugi na čestici stare vage u gornjem dijelu Velikog Otoka.

Radove je izvodio Trgovački obrt "Bobica" iz Dugog Sela, a vrijednost radova je oko 178.000 kuna. Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja projekt sufinancira s 100.000,00 kuna, dok ostatak sredstava osigurava Proračun Općine Legrad. Ovim projekt uljepšane su javne površine Velikog Otoka, a najmlađi mještani dobili su nove površine za igru.

 

Comments are disabled.