U petak, 26. veljače Općinu Legrad posjetila je delagacija Državne uprave za zaštitu i spašavanje, odsjeka Koprivnica. Delegaciju su dočekali općinski načelnik Ivan Sabolić i predsjednik VZO Legrad Vladimir Piškor. Tema sastanka je bila ugošćavanje gostiju iz Mađarske povodom Eu projekta koji provodi Duzs. Općina Legrad je interesantna mađarskoj delgaciji zbog poplava koje su se dogodile u jesen 2014. godine na ovom području. Dogovoreno je da će se posjet održati 8. ožujka 2016. godine u popodnevnim satima, načelnik će prezentirati iskustvo u borbi sa poplavama, a članovi DVD -a Legrad prikazati će svoju opremu za zaštitu i spašavanje.

U drugom djelu sastanka pročelnik DUZS-a Ivan Kramarić objasnio je novi sustav zaprimanja dojava putem jedinstvenog broja 112. Predsjednik VZO i načelnik iznijeli su prijedloge oko poboljšanja sustava dojave između DVD-a, JVP-a i centra 112.

 

Comments are disabled.