Održan je jesenski malogranični prijelaz Legrad - Örtilos u subotu, 1. listopada, u spomen obilježavanja obitelji Zrinski. Prijelaz je otvoren u 9 sati, prelaskom prvog broda. Održan je prijem hrvatskih načelnika te Sveta misa u crkvi Sv. Mihovila na Legradskoj gori. Nakon mise znanstveno predavanje uz prevođenje održali su prof. dr. Joszef Padanyi , dr. sc. Hausner Gabor - dopukovnik, te dr. sc. Petar Feletar. U popodnevnim satima bio je ponuđen bogati kulturno-umjetnički program, koji su, uz mađarske, upotpunile i hrvatske folklorne skupine iz Legrada, Donje Dubrave i Donjeg Vidovca te Big Band koncert Orkestra kapošvarskog garnizona. Manifestacija je završena u 19 sati, čime je i zatvorena granica. Općina Legrad dobila je na čuvanje prijelazni barjak sa  grbovima obitelji Zrinski, te će se ovakva manifestacija održati sljedeće godine u Legradu.

Comments are disabled.