Protekli tjedan započeli su radovi na prenamjeni vodočuvarnice u Legradu u sklopu projekta Dravalife. Projekt Dravalife provodi se posljednjih pet godina na rijeci Dravi, a partneri na projektu su Hrvatske vode, WWF Austrija, Udruga Zeleni Osijek, Javne ustanove za upravljanje zaštićenim djelovima prirode Koprivničko- križevačke i Virovitičko-podravske županije.

Cilj projekta je integrirano upravljanje rijekom Dravom, a u sklopu projekta razvit će se posjetiteljska infrastruktra, obrazovni centar, a namjera je i obnoviti 7 rukavaca i kanala. Ovaj mjesec započela je prenamjena vodočuvaranice u vlasništvu Hrvatskih voda u vodni obrazovni centar, a na području "pri Brodu" (bivša skela) namjerava se postaviti vidikovac. U budućnosti, u zadnjoj etapi projekta revitzalitrat će se dravski rukavac"Otočki jarek."

Ukupni proračun projekta Dravalife iznosi oko 4.600.000 eura, a sufinancira ga EU s 60 posto.

Comments are disabled.