U subotu, 29. lipnja 2019. godine u centru Legrada održana je manifestacija pod nazivom "Legradsko folklorno ljeto" organizirana od strane KUD-a Zrin Legrad u sklopu projekta "VE!Legrad kulture". Manifestacija je započela mimohodom od nove škole do pozornice u centru Legrada na kojoj je nastupilo 5 skupina. Nastup je otvorio puhački orkestar iz Donje Dubrave, a nakon njega su nastupile folklorne grupe domaćeg KUD-a Zrin te gosti iz KUD-a Stubica iz Donje Stubice, KUD-a Seljačka Sloga iz Donje Dubrave, KUD Virovotica i KUD Graničica iz Đeletovaca.

Brojni posjetitelji uživali su u plesovima Podravine, Međimurja, Slavonije i Zagorja, te s nestrpljenjem čekaju novi događaj koji će se održati u petak, 12. srpnja kada u Legrad dolaze inozemne folklorne skupine u sklopu festivala "U bakinom krilu".

 

Comments are disabled.