U utorak, 19. siječnja 2021. godine predstavnici kompanije Soyak posjetili su Općinu Legrad. Kompanija Soyak, preko svoje tvrtke u Hrvastkoj Terra Energy Generation Company d.o.o., na nedavnom natječaju dobila je koncesiju za istraživanje geotermalnog polja Legrad - 1. Nakon dobivanja odluke kompanija Soyak pokrenula je pripreme za istraživanje polja kako bi u 29 mjeseci uspjela izbušiti 2 bušotine i dobila Ugovor o ekspoloataciji. Plan za završetak bušenja prve bušotine je siječanj 2023., a druge svibanj 2023. godine. Nakon dobivanja Ugovora o eksploataciji, planira se bušiti još 4 do 6 novih bušotina te gradnja elektroeneregtskog postrojenja. Općinski načelnik Ivan Sabolić predstavio je prostorni plan Općine Legrad i geotermalnu zonu u kojoj će se moći graditi postrojenje. Ukoliko će se ukazati potreba Općina Legrad izmjeniti će prostorni plan kako bi investitor mogao nastaviti s gradnjom postrojenja.

Novi sastanak zakazan je za dva tjedna, kada bi na teren trebali stići inženjeri i geolozi, a očekuje se i sastanak s predstavnicima Koprivničko-križevačke županije.

 

Comments are disabled.