U utorak, 22. ožujka održan je sastanak projektnih partnera vezano za napredak projekta „ Two Rivers one Goal II“ u Društvenom domu u Legradu. Sastanku su prisustvovali Općina Goričan, Općina Legrad, Općina Donji  Vidovec, Općina Tótszerdahely i Europska grupacija za teritorijalnu suradnju- Regija Mura. Projekt „Two Rivers one Goal II“ započeo je u rujnu,2020. te je Općina Legrad nabavila solarni čamac za turističke vožnje Murom i Dravom. Na sastanku je rečeno kako su svi projektni partneri u fazi završavanja projektnih zadataka te u fazi priprema završnih projektnih aktivnosti. Općina Legrad planira postaviti informativne ploče uz sedam pristaništa za čamac, jednu pametnu solarnu biciklističku točku, jedno odmaralište za bicikliste i knjižice o turističkoj vožnji rijekom Dravom i Murom na tri jezika, hrvatskom, engleskom i mađarskom. U planu je provesti još nekoliko tura brodom, te će obavijesti biti pravovremeno stavljene na stranicu Općine Legrad. Jednim od projektnih zadataka Općine Legrad, izraditi će se strategija razvoja turizma za naselja na području uz rijeke Dravu i Muru, te će se time otvoriti mogućnost daljnje suradnje i mogućih projekata na našem području. U sve ove projekte uključena je Regija Mura, Općina Tótszerdahely i regija Zala. Ovaj projekt ima budžet od 888.876,76 eura, a u sklopu je INTERREG programa prekogranične suradnje Mađarska-Hrvatska 2014.-2020.

Comments are disabled.