Od 22. do 25. siječnja u gradu Bitola u Sjevernoj Makedoniji održana je završna konferencija projekta EU on the doorstep. Cilj projekta je bilo potaknuti mlade na bavljenje volonterstvom i društveno korisnim radom. Susret u Bitoli bio je posljednji, nakon susreta u Portugalu, Poljskoj, Grčkoj, Estoniji i Srbiji. Na projektu je sudjelovalo 10 partnera iz 10 europskih zemalja. Ispred Općine Legrad susretu su prisustvovali općinski načelnik i pripadnici civilnog društva. Osim zaključaka s projekta, dogovorena je daljnja suradnja partnera, uključujući izgradnju mreže za suradnju, razmjenu mladih te bilateralnu suradnju.

Tokom završne konferencije, sudionici projekta susreli su se s gradonačelnicom Bitole, gospođom Natašom Petrovskom te posjetili gradski muzej, Centar za mlade i Studentski centar.

 

Comments are disabled.